Bestyrelsen & sekretariatet

Dansk Softball Forbunds bestyrelse består af 7 medlemmer og én suppleant. Bestyrelsen vælges årligt på repræsentantskabsmødet. Du kan finde kontaktoplysninger samt se ansvarsområder på de siddende bestyrelsesmedlemmer her; Bestyrelsen 2021 Download

Listen over de kommende bestyrelsesmøder findes i kalenderen. Bestyrelsen følger direktivet “Grundlag for god ledelse”, som er vedtaget på bestyrelsesmøde den 7. april 2021. God ledelse i Dansk Softball Forbund 2021



Referater
Du kan finde referaterne fra repræsentantskabs- og bestyrelsesmøder her

Sekretariatet
Sekretariatet servicerer, støtter og hjælper alle klubberne, udvalgene og bestyrelsen. Det kan f.eks. være praktiske opgaver i forbindelse med møder, kurser og Amerikansk Rundbold projektet.
Du er altid velkommen til at kontakte os på info@softball.dk

Hvis jeres klub har et PR-arrangement, åbent hus, AR skolestævne eller andet, så kan I hente diverse udstyr her i idrættens hus. Du finder bestillingsskemaet her; Softball Udlånsseddel 2019

Henriette Gilhøj

Formand - Klubkontakt for Bulls, Juniorudvalg Kontakt til DIF. Forretningsudvalget Email: formand@softball.dk

Mette Nissen- Jakobsen

Næstformand - Klubkontakt for Amager. International kontaktperson. Eliteudvalget. Forretningsudvalget. Email: Mette.nissen.jakobsen@softball.dk

Ejnar Mikkelsen

Økonomiansvarlig - Klubkontakt for Giants, Økonomi og forretningsudvalget Kommunikations – Medie - IT. Email: Ejnar.mikkelsen@softball.dk

Jens Terkelsen

Medlem - Klubkontakt for Ballerup International kontaktperson Turneringsudvalget Email: Jens.terkelsen@softball.dk

Camilla Hansen

Medlem - Klubkontakt for GSK og Hørsholm. Kommunikations – Medie – IT og Frivilligansvarlig Email: Camilla.Hansen@softball.dk

Jonas B. Kristensen

Medlem - Århus, Egedal Stars og Slowpitch. Dommerudvalg UIC. Email: jokr@softball.dk

Rod Moore

Medlem - Klubkontakt for Oyster, Vejle og Herning. Email: rod.moore@softball.dk

Darin Craig

Suppleant - Email: dacr@softball.dk

Skærmbillede 2020-08-27 kl. 11.21.04

VI BRUGER COOKIES PÅ DETTE SITE FOR AT FORBEDRE BRUGEROPLEVELSEN