Bestyrelsen

.

Navn Email Ansvarsområder
Formand Henriette Gilhøj formand@softball.dk Klubkontakt for Århus og Herning.
Kontakt til DIF.
Næstformand Mette Nissen- Jakobsen Mette.nissen.jakobsen@softball.dk Klubkontakt for Amager.
International kontaktperson.
Eliteudvalget. Forretningsudvalget.
Kasserer Guller Eriksen kasserer@softball.dk Økonomi og forretningsudvalget.
Forbundets kontonummer:
knummer-001
Medlem Paw Marnæs Paw.Marnaes@softball.dk  Oysters og Odense.
Juniorudvalget.
Medlem Jens Terkelsen Jens.terkelsen@softball.dk Klubkontakt for Ballerup.
International kontaktperson
Turneringsudvalget
Medlem Jana Asbæk Jana.Asbaek@softball.dk Klubkontakt for Bulls og Kokkedal. Dommerudvalget. UIC.
Slowpitch ansvarlig.
Medlem Belinda Borup Belinda.Borup@softball.dk Klubkontakt for Jokers.
Amerikansk Rundbold og DIF udviklingsprojekt.
Suppleant Camilla Hansen Camilla.Hansen@softball.dk Klubkontakt for GSK og Middelfart. Juniorudvalget. Medieudvalget og IT.
Suppleant Henrik Bartholdy Henrik.reichel.bartholdy@softball.dk Klubkontakt for Hørsholm. Eliteudvalget. Forretningsudvalget.

 

Du kan skrive til hele bestyrelsen: bestyrelse@softball.dk

Årets bestyrelsesmøder findes i Kalenderen og referaterne findes her.
Referaterne fra Repræsentantskabsmødet findes her

Bestyrelsens Forretningsorden og Code of Conduct findes her: God Ledelse i Dansk Softball Forbund (1)