Bestyrelsen

.

Navn Email Ansvarsområder
Formand Henriette Gilhøj formand@softball.dk Klubkontakt for Århus og Bulls
Kontakt til DIF. Forretningsudvalget. Dommerudvalget, UIC
Næstformand Mette Nissen- Jakobsen Mette.nissen.jakobsen@softball.dk Klubkontakt for Amager.
International kontaktperson.
Eliteudvalget. Forretningsudvalget.
Kasserer Guller Eriksen kasserer@softball.dk Økonomi og forretningsudvalget.
Forbundets kontonummer:
knummer-001
Medlem Paw Marnæs Paw.Marnaes@softball.dk  Oysters og Odense.
Juniorudvalget.
Medlem Jens Terkelsen Jens.terkelsen@softball.dk Klubkontakt for Ballerup og Egedal Stars
International kontaktperson
Turneringsudvalget og Eliteudvalget
Medlem Camilla Hansen Camilla.Hansen@softball.dk Klubkontakt for GSK og Hørsholm. Medieudvalget og IT.
Medlem Belinda Borup Belinda.Borup@softball.dk Klubkontakt for Jokers og Vejle. Amerikansk Rundbold og DIF udviklingsprojekt.
Slowpitchudvalg
Suppleant Rod Moore rodkb80@gmail.com Klubkontakt for Middelfart og Herning. Juniorudvalget. Medieudvalget og IT.

 

Du kan skrive til hele bestyrelsen: bestyrelse@softball.dk

Årets bestyrelsesmøder findes i Kalenderen og referaterne findes her.
Referaterne fra Repræsentantskabsmødet findes her

Bestyrelsens Forretningsorden og Code of Conduct findes her: God Ledelse i Dansk Softball Forbund (1)